Zeka Geliştirici Haplar

Zeka geliştirici haplar nelerdir? Zeka geliştirme yöntemleri nedir? Zeka geliştirme teknikleri nelerdir? Zeka geliştirmek için...

Zeka geliştirici haplar nelerdir? Zeka geliştirme yöntemleri nedir? Zeka geliştirme teknikleri nelerdir? Zeka geliştirmek için…

Birçok filmden bilim kurgu, fantastik olarak karşımıza çıkan ve imkansız gibi görülen zeka geliştirmek aslında zannedildiği kadar zor değildir. Gerek vitaminlerden gerekse şifalı bitkilerden beyin sağlığını etkileyen, beyin fonksiyonlarını geliştiren etkiler bulunmaktadır.

Doktorların, kliniklerin, bilim adamlarının uzun yıllar araştırmaları sonucunda belirlenmiş olan vitaminler, şifalı bitkiler test edilmiş ve onaylanmıştır. Zekayı geliştirmek için birçok iq oyunları, hafıza geliştirme teknikleri, zeka geliştirici testler bulunmaktadır. Üniversite araştırmalarına göre bu imkansız değildir. Akıllı olmak, hafızayı güçlendirmenin belli başlı yöntemleri vardır. Kullanma süresi ve düzenli kullanıma göre değişen bu etkilerden bazılarını inceleyecek olursak;

Zeka Geliştiren Bitkiler

Reader’s Digest dergisine göre beynin var olan hafızasını korumak ve kuvvetlendirmek 4 temel bitkiden geçmektedir. Bunlar beyinin yanı sıra farklı rahatsızlıklara da iyi gelen şifalı bitkilerdir.

Zerdeçal

Hardal sarısı görünümünde olan toz halinde kullanılan bu bitki antioksidandır ve aynı zamanda anti-inflamatuardır. Hindistan’da her gün kullanılan bitkinin Alzheimer hastalığını önlediği tespit edilmiş ve bu hastalığa yakalanma riskini düşürdüğü gözlemlenmiştir. Baharatlı yemeklerde, yumurta salatasına ya da şehriye çorbasına karıştırarak tüketebilirsiniz.

Adaçayı

Nane familyasından olan adaçayı, hafıza arttırıcı olarak bilinmekte ve Alzheimer hastalığına karşı beyni korumaktadır. İngiltere’de yapılan bir araştırmada düzenli olarak adaçayı hapı kullanan kişilerin kelimeleri daha iyi hatırladıkları ve unutmadıkları belirlenmiştir. Omlete, domates sosuna, kızarmış tavuğa eklenebilir. Ayrıca çay olarak da içilmektedir.

Wasabi

Japon hardalı olarak bilinen ve bayır turpundan meydana gelen yeşil renkli wasabi hardal ailesine ait bir bitkidir. Suşi ile birlikte yenir ve beyindeki sinir hücrelerinin birbirleriyle etkileşim kurmasını sağlar. Wasabi herhangi bir balık çeşidiyle birlikte tüketilebilir ya da toz şeklinde alınabilir. Salata süslemelerinde ya da lahana salatalarının üzerinde kullanılabilir.

Sarımsak

Kan pıhtılaşmasını önleyerek kanın incelmesini sağlayan sarımsak kolesterolü düşürebilmekte, strese karşı direnci arttırmakta ve yaralanma, hastalıklara karşı nöronları korumaktadır. Sarımsak aynı zamanda birçok hastalığın şifasında da kullanılır. Vücuda her anlamda çok iyi geldiği bilinmektedir. Salata soslarında, yemeklerin içerisinde, et ve tavuk yemeklerinde ve hatta hamur işlerinde bile kullanılmaktadır.

Zeka Geliştirici İlaçlar

Piyasada aynı zamanda zekayı geliştiren birçok ilaç bulunmaktadır. Bilimadamlarına göre hapların düzenli ve sürekli kullanılmasıyla zekada artış sağlanması mümkündür. Beyin gelişimine destek verdiğini dile getiren bilim adamlarına göre zeka geliştirici ilaçlar toplumsal gelişmeyi de arttıracaktır.

Her insanın akıllı olacağını vurgulayan bilim adamları zeka haplarının kahve gibi içilmesini gerektiğini söylüyor. Aynı zamanda bilim adamlarının savunmasına göre zihne ilaç gibi gelecek olan farklı yöntemler de bulunmaktadır. Akıllı ilaçlar, doğru yiyecekler, müzik, biyonik beyin, zihinsel egzersizler, hafıza oyunları, uyku, yürüyüş, hobiler, konsantrasyon, nörolojik tarama gibi çalışmalar da zekayı geliştirmenin doğal yöntemleridir. Beyin egzersizleri, beyin aktiviteleri, beyin fonksiyonları, beynin kontrolü için bu tür şeyler çocuk yaştan itibaren etkili ve önemlidir.

Bellek, öğrenme, dikkat toplama, sinir sistemi, yaratıcılık ve mutluluk için farklı besin kaynakları bulunmaktadır. Örneğin havuç hafızanızı kuvvetlendirir. Lahana sinirlere iyi gelir ve tiroid bezlerinin aktivitesini düşürür. Karides dikkati yükseltir, zencefil yaratıcı düşünme sağlar, kırmızı biber endorfin salgılarken; çilek sıkıntı ve stresi azaltır. Muz da beyine mutluluk veren seratonin maddesi içerir.

Zihin Geliştirme Yöntemleri

Zihin geliştirmek için farklı yöntemler bulunmaktadır. Hızlı düşünmek, unutkanlık, yorgunluk gibi sorunlar için oluşturulan yöntemlerden bazılarına bakacak olursak; akıllı stratejiler, yoga, meditasyon, düzenli uyku, aerobik egzersizleri, klasik müzik, hafıza için ginkgo biloba desteği, beyni yapılandıran oyunlar ve internet üzerinden oynana oyunlar.

Tüm bunları deneyerek ve düzenli bir şekilde gerçekleştirdiğinizde beyniniz için aktif ve etkili bir yöntem izlemiş olacaksınız. Beyninizi daha esnek kılmak, yaratıcı düşünmek, odaklanmak, beyni geliştirmek için kullanmanız gereken yöntemler hepinizin yapabileceği basit ve kolay yöntemlerdir. Bilim adamları sürekli olarak beynin gelişmesi için çalışmakta, doktorlar sürekli farklı yöntemler kullanarak beyni geliştirmeye çalıştırmaktadırlar.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Zeka Geliştirici Haplar, 9.0 out of 10 based on 4 ratings

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>