Vitamin Eksikliğinde Görülen Hastalıklar

Vitaminler genel olarak vücutta gerçekleştirilen metabolik işlemlerin sağlıklı bir şekilde vuku bulmasını sağlayan, besinlerden elde edilen organik bileşiklerdir. Vücudumuz söz konusu vitaminleri kendi üretemediği için sürekli olarak bu vitaminler bakımından oldukça bol olan besinleri tüketmemiz, yaşantımızı sağlıklı bir şekilde idame ettirebilmemiz açısından son derece önemlidir. Bu yazımızda vitaminlerin genel yapısından, vücutta yeteri kadar olmadığında ne gibi sorunlar baş gösterdiğinden ve vitaminlerin hangi besinlerde daha çok olduğunu anlatacağız. Ayrıca yazımızın sonunda büyün vitaminler açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan NZT 48 adlı tamamen bitkisel yollarla hazırlanmış bir üründen de söz edeceğiz.

                Vitaminler yağda çözünen ve suda çözünen vitaminler olmak üzere ikiye ayrılır.

 • Suda çözülenler: C ve B vitaminleri
 • Yağda çözülenler: A,D,E ve K vitaminleri

Bahsi geçen vitaminlerin en büyük ortak özelliği hemen hepsinin bağışıklık sistemine karışarak bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Bağışıklık sistemi bizi dış etkenlere, hastalıklara karşı korumakla yükümlü vücut bölümü olduğundan, direnci ne kadar fazla olursa hastalıklara yakalanma şansımız ile yakalandığımız takdirde de hastalıkları hızlı bir şekilde atlatmamıza yardımcı olduğu için son derece önemlidir. Yeteri kadar vitamin almadığımız takdirde bağışıklık sistemi zayıflayacağından hastalıklarla karşılaşma riskimiz artar.

Ayrıca vitaminlerin yine çoğu kemik dokularına karışarak özellikle büyüme çağındaki çocuklar ile ergenlik çağındaki gençlerin sağlıklı bir şekilde gelişmelerine yardımcı olur. Özellikle bebeklik döneminde yeterince vitamin almayan çocuklar ileride raşitizm gibi hastalıklara yakalanabilir.

Peki, vitaminler hangi besin kaynaklarında bulunur diyeceksiniz. Genel olarak et ve et ürünleri ile, süt ve sütten elde edilen ürünler, her türlü turunçgiller, bakliyat, tahıl, yumurta gibi besinlerde bol miktarda bulunurken özellikle D vitamini güneş ışınlarında bol miktarda bulunur.

Yine de vitamin eksikliği hisseden hastalara takviye vitamin hapları verilebilir. Tam olarak vitamin hapı olmasa da, içeriğinde bütün vitaminleri barındıran oldukça zengin bir ürün olan NZT 48 kullanımı hakkında bilgiler vermek istiyorum. Bu ürün tamamen organik bir şekilde üretildiğinden herhangi bir yan etkisi bulunmaz ve insanların günlük vitamin ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur. NZT 48 faydaları hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.nzt48.com.tr adlı internet sitesini ziyaret edebilir, online olarak ürünü sipariş edebilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Vitamin Eksikliğinde Görülen Hastalıklar, 4.0 out of 10 based on 1 rating

Vitamin Eksikliğinde Görülen Hastalıklar” üzerine 6 düşünce

 1. hiç bir besin organik değil ki yesek ne olacak nzt 48 organik besinlerle mi yapılıyor peki?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. ben sipariş vericem ya heryerde anlatılıyor kararımı verdim artıkk

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Ben sınavlara çalışırken kullanmayı düşünüyorum vizeler de yaklaştı bakıcaz ne kadar başarılı olucaz artık

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Bir Cevap Yazın

Connect with:

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>